HAKKINDA

  

Mezzo soprano Ekin Bezirganoğlu ve piyanist Senem Zeynep Ercan' dan oluşan Istanbulied; şiir ve müziği, vokal ve piyanoyu bir araya getiren lied repertuarını dinleyiciyle buluşturuyor.

  

EKIN BEZIRGANOGLU

 

1985 yılında İzmir'de doğan Ekin Bezirganoğlu, müzik yaşamına 1999 yılında; İzmir Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman ve piyano çalarak başladı. Lise öğrenimini sürdürürken, şarkı söylemeye duyduğu yoğun istek üzerine İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Özlem Çabuk ile ilk şan derslerini aldı. 2005’te İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet

Konservatuarı Sahne Sanatları ve Opera Bölümü’nü kazandı ve İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Nurgün Baburhan ile öğrenim hayatına devam etti. 2007’de Amerika’daki Summer Arts Festivali’nde sahnelenen Carmen ve Lucia Di Lammermoor operalarında sahne aldı.

 

 

SENEM ZEYNEP ERCAN

Piyano çalışmalarına Bursa’da Fethiye Sanlıkol ile başladı. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde lise, Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca 1992-2006 yılları arasında kompozitör Ali Darmar’la piyano çalışmalarını sürdürdü. 2002 yılında İTÜ MİAM bünyesinde Devlet sanatçısı piyanist Ayşegül Sarıca’yla  ‘piyano performans’ dalında yüksek lisans çalışmalarını tamamlayarak aynı kurumda doktora eğitimine başladi. 2011 yılında doktor ünvanı aldı. 2006-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Memphis Üniversitesi’nde burslu olarak doktora programına devam etti.  Bu kurumda piyano çalışmalarını piyanist Sam Viviano’yla sürdürdü.