top of page
IMG_4783_edited.jpg

SENEM ZEYNEP ERCAN / PİYANO

Piyano çalışmalarına Bursa’da Fethiye Sanlıkol ile başladı. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde lise, Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca 1992-2006 yılları arasında kompozitör Ali Darmar’la piyano çalışmalarını sürdürdü.

2002 yılında İTÜ MİAM bünyesinde Devlet sanatçısı piyanist Ayşegül Sarıca’yla ‘piyano performans’ dalında yüksek lisans çalışmalarını tamamlayarak aynı kurumda doktora egitimine basladi. 2011 yılında doktor ünvanı aldı.

2006-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Memphis Üniversitesi’nde burslu olarak doktora programına devam etti. Bu kurumda piyano çalışmalarını piyanist Sam Viviano’yla sürdürdü. Ayrıca; Sheila Page, Catherine Vickers, Pamela Mia Paul gibi piyanist/pedagoglarla çalışma fırsatı buldu. Pek çok solo, oda müziği konserlerinde ve stüdyo kaydında yer aldı, Türk ve Amerikalı çağdaş bestecilerin eserlerinin ilk seslendirmelerini gerçekleştirdi. 2012 yılında İstanbul ve Essen’de çağdaş Alman ve Türk bestecilerinin oda müziği eserlerinin seslendirilişinde yer aldı.

Borusan Müzik evi, İstanbul Filarmoni Konserleri, Karşıyaka Operası ve İzmir Ahmet Adnan Saygun Konser Salonu’nda oda müziği konserleri verdi.

2010 - 2012 yılları arasında İTÜ TMDK ve 2017-2021 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sözleşmeli öğretim üyesi olarak ders verdi. 2021 yılından bu yana ÇOMÜ Devlet Konservatuarı’nda doktor öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Ercan, 2013 yılında Mezzo soprano Ekin Bezirganoğlu ile kurduğu İSTANBULİED adlı duo ile Türkiye’nin önde gelen sahnelerinde yer aldı.

bottom of page